Operasyonel Servisler

Satış ve satış sonrasında geniş servis hizmeti

Denetlenmiş görseller, uygun kağıda basılmış afişler, uygun tekniğe göre hazırlanmış dijital içerikler, zamanında, öngörülen teknik özelliklerde ve uygun adetlerde teslim edildiğinde, mükemmel iş sonuçları ve kampanya raporlamasını oluşturacak şekilde servis edilmektedir.

Rezervasyon

Ürünlerin kullanımı ile ilgili herhangi bir tarihte herhangi bir problemle karşılaşmamak adına rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Kesin Rezervasyon

Rezervasyonu yapılan ürün, ürün sayısı ve bütçenin yazılı veya e-posta olarak onaylanması halinde Kesin Rezervasyon yapılır.

Opsiyonlu Rezervasyon

Opsiyonlu rezervasyon, opsiyonun alındığı tarihten itibaren yalnızca 14 takvim günü süresince geçerlidir. Bu süreden sonra kesin rezervasyon yapılmadığı takdirde rezervasyon iptal edilmiş sayılır. Asım tarihine 14 takvim gününden daha az bir süre kalması durumunda tüm opsiyonlu rezervasyonlar iptal edilmiş sayılır. Süresi içerisinde kesin rezervasyon yapılmayan opsiyonlu rezervasyon için yer, adet ve fiyat garantisi verilmez.

Rezervasyon İptali

Kampanyaların asım gününden önceki; 14-12 iş gününde iptali halinde kampanya bütçesinin %25’i, 11-9 iş gününde iptali halinde kampanya bütçesinin %50’si, 8-6 iş gününde iptali halinde kampanya bütçesinin %75’i, 5 veya daha az kalan iş gününde iptali halinde kampanya bütçesinin %100’ü fatura edilir.

Görsel Uygunluğu

Görsellerin, Reklam Özdenetim Kurulu’nca uygulanan/uygulanacak Reklam Ahlak ve İlkeleri ile Rekabet Yasasına uygun hazırlanması gerekir. Kullanılacak görsel örneklerinin -baskı işlemine geçmeden- kampanya tarihinden 5 gün öncesine kadar JPEG formatında ilgili birimlerimizle paylaşılması gerekmektedir.

Baskı Özellikleri, Ölçüleri ve Adetleri

Baskı Özellikleri

Raket: Backlit ve giyotin kesimi yapılmış 135 gr. Mat Kuşe veya 110 gr. Fibermark kağıt.

Yukarıda belirtilen standartlar dışında farklı özellikli kâğıtlara basılması durumunda afiş asımlarının kırışık olması, boyalarının solması, afişlerin kısa sürede yıpranması gibi sorunlarla karşı karşıya kalınabilir.
Bu tür sorunların oluşmaması adına teknik spektlerde verilen özelliklere haiz ürünler kullanılmalıdır.
Diğer mecra kullanıcılarının asım kalitesine ve asım zamanlamasına etki etmemesi amacıyla, verilen spektler dışındaki baskılar, firmamızca kabul edilmeyecek ve asım sistemine dahil edilmeyerek teslim edilmemiş kabul edilecektir.

Baskı Ölçüleri ve Adetleri

Raket afiş ölçüleri şöyledir:
Afiş Boyutu (cm.): 118,5 (en) x 175 (yükseklik)
Görünen Alan (cm.): 115 (en) x 171 (yükseklik)

Baskı adetleri rezervasyon adedindeki her görselden %10 fazla olacak şekilde teslim edilmelidir.

Afiş Teslimat ve Asım Günleri

Afiş Teslim Günleri: Raket afişlerinin Cuma günü 17:00’ye kadar tarafımıza teslim edilmesi gerekmektedir. Afişlerin belirtilen zamandan daha sonra teslim edilmemesi durumunda asım günü değişecek olup, kullanım bedeline ek olarak 10.000TL + KDV fatura edilecektir.

Afiş Asım Günleri: Raket afişlerinin asımı Salı ve Çarşamba günüdür.

Kampanya Fotoğraflama

Raket için fotoğraf çekimi yayınlanan kampanyanın asımını takip eden hafta içi gerçekleştirilecek olup, Kampanya görsellerinin örnek fotoğrafları asım gününden sonraki 2 iş günü içerisinde, %30’u ise asım gününü takip eden 7 iş günü içerisinde paylaşılmaktadır.

Gelin, mükemmel işleri hep beraber yapalım.